Viss kas tev ir jāzina, iepērkoties AliExpress!

PIRMS UN PĒC ES MUITAS LIKUMA IZMAIŅĀM 

Vai aktīvi iepērcies AliExpress vai plāno to tuvākajā laikā darīt, taču nav skaidrības par PVN un muitas nodokļu izmaiņām, kuras stājās spēkā Eiropas Savienībā no 01.07.2021? Taču īstenībā, tagad vari iepirkties AliExpress tik vienkārši kā vēl nekad.

Kā tā?

Sāksim ar to kā bija senāk. Iepriekš ar PVN neapliekamo pirkumu limits bija 22€, šī ir vienīgā lietas, kas ir mainījusies –  tagad visas preces ir apliekamas ar PVN, taču iepērkoties AliExpress, veikals ietver PVN pirkuma cenā jau pirms piegādes veikšanas. Tas nozīmē, ka PVN Latvijā nebūs nepieciešams apmaksāt atsevišķi.

PVN it atkarīgs pasūtījuma galamērķa valsts PVN likmes un sūtījuma cenas.

KAD IR NEPIECIEŠAMS MAKSĀT MUITAS NODOKLI?

Muitas nodoklis ir piemērojams tikai pirkumiem vērtībā virs 150€, kuri ir veikti ārpus ES (piemēram, Ķīnā, Krievijā, Izraēlā …).

Muitas nodoklis vienmēr ir atkarīgs no importa valsts un preces koda.

Populārākie tarifi:

Pulksteņi – 4.5%;
Tekstila izstrādājumi – 12%;
Ādas apavi – 7-8%;
Sporta apavi – 7-17%;
Elektriskie velosipēdi – 6%;
Laptopi, mobīlie telefoni, droni – 0%.

VAI IEGĀDĀTIES NO PREČU NOLIKTAVĀM EIROPAS SAVIENĪBĀ?

Mierīgi vari pasūtīt preces no ES teritorijas vertībā līdz 150€.

Ja tava pirkuma vērtība pārsniedz 150€ vērtību, iesakām pārbaudīt vai minētā prece nav pieejama kādā no AliExpress ES noliktavām. Pasūtīt preces ES teritorijā mutas nodokļi netiek piemēroti.

Pasūtot preces no noliktavām ES, visticamāk saņemsi arī pasūtījumu ātrāk nekā, jo preces jau atrodas te pat blakus kādā no ES valstīm.

Dodoties uz AliExpress, vari arī atlasīt preces pēc valsts no kuras iespējams pasūtījumu veikt.

NEAIZMIRSTI ARĪ PAR BONUSIEM

Ja plāno iepirkties Aliexpress, neaizmirsti doties veikalu izmantojot Bonusway. Par savu pirkumu, saņemsi bonusu līdz 4%. Seko līdzi arī aktuālajām izpārdošanām un piedāvājumiem.

Patīkamu iepirkšanos!

Doties uz veikalu